Kā pareizi mazgāt matus

matu-mazgasanaLiekas, ka matu mazgāšana ir pats par sevi saprotams un vienkāršs process, tomēr tā gluži nav. Tādēļ, lai matu mazgāšanai būtu gaidītais rezultāts, jāievēro daži knifi.

Vispirms – matus ieteicams mazgāt esot dušā, jo mazgājot zem krāna vai kādā lielākā traukā, ķermenis ilgstoši atrodas saliektā stāvoklī un var sākt sāpēt mugura, kā arī grūti matus labi izskalot.

Matu mazgāšanu sāk ar matu vienkāršu izskalošanu, lai tos atbrīvotu no netīrumiem, kondicioniera un matu veidošanas līdzekļu atlikumiem. Matus skalot ieteicams ar siltu (37 – 39 grādi) ūdeni, jo tad netīrumi labāk atdalās no matiem.

Pēc tam paņem nedaudz šampūna un to izlīdzina savās plaukstās. Šampūnu ar plaukstām ieziež matos pie galvas, jo šajā vietā mati ir vistaukainākie. Vienlaikus ar pirkstiem masē galvas ādu, bet jāizvairās “jaukt” matus, lai tie savstarpēji nesavītos. Matus izskalo ar nedaudz vēsāku ūdeni.

Izskalotajos matos atkal ieziež šampūnu, bet tagad šampūnu matos patur vairākas minūtes. Tad matus atkal izskalo.

Pēc skalošanas lieko ūdeni no matiem izspiež ar rokām, virzot plaukstas virzienā no galvas uz matu galiem. Garus matus ar vienu roku var pieturēt pie galvas, bet ar otru roku nospiest lieko ūdeni. Slapji mati ir jūtīgi pret mehāniskiem bojājumiem, tādēļ tos nedrīkst “izgriezt” kā slapju auduma gabalu.

Pirms matos ieziež balzāmu vai kondicionieri, matus jānoslauka ar dvieli, jo pārāk slapji mati sevī neuzsūc ne balzāmu,  ne kondicionieri. Balzāmu (kondicionieri) ieziež matos sākot no to vidus un virzienā uz matu galiem, jo galvas tuvumā mati ir jaunāki un stiprāki, ar organisma izstrādātām taukvielām. Savukārt matu gali vairāk pakļauti ārējo faktoru ietekmei un prasa nopietnāku papildus kopšanu.

Galvas ādu un matus enerģiski izmasē, bet slapjos matos nelieto ķemmi, lai tos nebojātu. Ieteicams uzvilkt dušas cepurīti vai matus ietīt dvielī uz kādām 10 minūtēm, lai saglabātos siltums kas veicina balzāma (kondicioniera) iedarbību. Pēc tam matus izskalo ar vēsāku ūdeni, kas savā veidā “nomierina” matus un galvas ādu. Ja nepieciešams, matos var ieziest citus matu kopšanas līdzekļus. Lai nebojātu matus, izvairieties no matu žāvēšanas ar ļoti karstu gaisa plūsmu.

Ieteicams, lai matu kopšanai izmantotie šampūni, balzāmi un kodicionieri būtu vienas firmas ražojumi, jo to sastāvā esošās aktīvās vielas ir līdzīgas un ļoti labi papildina vai turpina iepriekšējo līdzekļu iesākto, lai jūsu mati būtu skaisti un veselīgi.

Latvijā šādus matu kopšanas līdzekļus dažādu tipu matiem ražo kompānija ELIĒR, ar kuru produkciju varat iepazīties sadaļā (spiediet uz saiti) Līdzekļi matu kopšanai 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

You may also like...