Par Eliēr dūņām

Elier dūņu maska

Augsti organiskās dūņas izveidojās vairāk kā 10 miljonu gadu laikā vietās, kur agrāk bijuši lieli ezeri. Organisko dūņu labvēlīgā ietekme uz ādu un vispārējo cilvēka labsajūtu ir zināmas vairāk kā divus gadsimtus. Pēc tam, kad par veselīgajām dūņām uzzināja augstdzimušās personas, to lietošana bija tikai viņu privilēģija, līdz 18.gadsimta beigās Krievijas cariene Katrīna Lielā ļāva organiskā dūņas izmantot arī tautas medicīnā.

Mūsdienās šīs unikālās augsti organiskās dūņas ir izpētījuši vairāku valstu vadošie bioķīmiķi, kā arī šo dūņu iedarbība pārbaudīta dažādās laboratorijās un testos ciešā speciālistu uzraudzībā.

Savos pētījumos zinātnieki atklāja, ka augsti organiskās dūņas joprojām ir “dzīvas” un tajā ietilpst vairāk kā 800 organisko komponenšu un minerālu, kas nepieciešami cilvēka organisma dzīvotspējai.

Tā kā organiskajās dūņās atrastās bioloģiskās vielas ir identiskas tām, no kā sastāv cilvēka šūnas, tad dūņas labvēlīgi ietekmē šūnu atjaunošanos, asins mikrocirkulāciju, limfas atteci, bagātina organismu un izvada no ādas šūnām toksīnus un vielmaiņas starpproduktus.

Produktu nosaukums ELIĒR ņemts no seno baltu valodas, kurā līdzīgi sauca ezera ārstnieciskās dūņas.

Šveices laboratorijās tika izstrādāts augsti organisko dūņu komplekss – Elier Peloid Compleks, kas ir pamatā visai ELIER  piedāvātajai dūņu kosmētikas produkcijai.

Views: 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *